/Ochota na seks u 20, 30 i 40-latki. Jak zmienia się wraz z wiekiem kobiety?

Ochota na seks u 20, 30 i 40-latki. Jak zmienia się wraz z wiekiem kobiety?

Seks pełni bardzo istotną rolę w życiu każdego człowieka. Nasze libido nie jest jednak zawsze takie samo, ale zmienia się w zależności od wieku. Zmiany te są szczególnie zauważalne w przypadku kobiet. Są bowiem pewne okresy w życiu kobiety, w których szczególnie chętnie oddaje się miłosnym igraszkom oraz takie, kiedy seks nie zawsze odgrywa w jej życiu kluczową rolę. Jak zmienia się ochota na seks wraz z wiekiem? Prześledźmy te zmiany na przykładzie 20-latek, 30-latek oraz kobiet po 40.

Ochota na seks u 20-latki – ciekawość kontra kompleksy

Na pierwszą myśl wydawałoby się, że miłosnymi igraszkami najbardziej zainteresowane są młode kobiety w wieku około 20 lat. Są już bowiem na tyle dojrzałe, by doceniać miłosne zbliżenia oraz świadome swojego ciała, aby móc czerpać z nich prawdziwą przyjemność.

Okazuje się jednak, że kobiety po 20 nie są jednak najbardziej aktywne seksualnie wśród wszystkich grup wiekowych kobiet. Wiele z nich przed seksem powstrzymuje bowiem strach przed niepożądaną ciążą, brak odpowiedniego partnera oraz kompleksy i niezadowolenie z wyglądu swojego ciała. Kobiety po 20 zazwyczaj są bowiem jeszcze niepewne siebie oraz wstydzą się swojego ciała, co także odbija się na jakości ich życia seksualnego oraz zmniejsza w ich przypadku ochotę na seks.

Wiele 20-latek unika także seksu, gdyż mają za sobą nieudany „pierwszy raz”. W tymi przypadku musi więc minąć trochę czasu, zanim 20-latka nauczy się czerpać przyjemność z intymnych chwil z partnerem.

Ochota na seks u 30-latki – seks kontra macierzystwo

W zdecydowanie lepszej sytuacji, jeśli chodzi o miłosne zbliżenia, są kobiety po 30. Zazwyczaj posiadają już bowiem stałego partnera, któremu ufają, co pozytywnie wpływa na jakość zbliżeń oraz ich częstotliwość. Kobiety po 30 zazwyczaj posiadają już także w miarę stabilną sytuację materialną, a wiele pań w wieku około 30 lat świadomie decyduje się również na dzieci.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że kobiety po 30, które niedawno zostały mamami, mają mniejszą ochotę na miłosne zbliżenia. I nie ma się tu co dziwić, są bowiem na tyle zaabsorbowane spełnianiem się w zupełnie nowej roli w życiu, że seks schodzi na dalszy plan.

Kiedy jednak jej dzieci trochę podrosną, kobieta po 30 znowu chętnie będzie się oddawała się miłosnym igraszkom oraz cieszyła wspólnymi intymnymi chwilami z mężem lub partnerem. Kobiety po 30 są już bowiem bardziej świadome swojego ciała i mają zdecydowanie mniej kompleksów niż ich 20-letnie koleżanki, przez co chętniej korzystają także z życia.

Ochota na seks u 40-latki – seks najlepiej smakuje po 40!

Znane powiedzenie mówi, że „życie zaczyna się po 40”. I wiele w nim prawdy, zwłaszcza jeśli chodzi o ochotę na seks! Według badań naukowych to właśnie kobiety po 40 mają bowiem największą ochotę na seks, czerpią z niego zdecydowanie największą przyjemność oraz uprawiają go najczęściej ze wszystkich grup wiekowych kobiet. Dlaczego tak się dzieje?

Kobieta po 40 zazwyczaj już dawno pozbyła się bowiem wszelkich kompleksów. Drobne defekty urodowe nie stoją jej już więc na przeszkodzie, aby nago pokazać się przed partnerem, założyć komplet seksownej bielizny, co często skutecznie powstrzymuje bardziej wstydliwe 20 i 30-latki przed zbliżeniami intymnymi.

Kobieta po 40 to także kobieta spełniona zawodowo, która zrobiła już karierę oraz posiada stabilną sytuacje materialną. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by w swoim życiu skupiła się teraz bardziej na tym, co przyjemne. Niewątpliwie do tych przyjemności należy także seks, który według wielu kobiet po 40 nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Kobiety po 40 znają już bowiem bardzo dobrze swoje ciało oraz nie wstydzą się komunikować swoich potrzeb partnerowi. Chętnie oddają się także eksperymentom oraz próbują w łóżku nowych rzeczy. Dzięki temu zdecydowanie częściej udaje im się osiągnąć orgazm, a współżycie jest dla nich bardziej satysfakcjonujące. Wiele kobiet po 40 deklaruje także, że właśnie w tym wieku zaczęły czerpać prawdziwą przyjemność z seksu.