/Kobieta po 40

Kobieta po 40

Kobieta niejedną ma twarz. Każda z nas jest bowiem inna, posiada odmienny charakter, inaczej się ubiera i lubi inne rzeczy. Nie ma więc dwóch takich samych kobiet po 40. Wszystkie je łączy jednak to, że skończyły już 40 lat. Są jednak pewne cechy wspólne, które posiada wiele kobiet po 40. To doświadczenie życiowe, świadomość siebie, swoich zalet i swojej wartości oraz jasno sprecyzowane cele na przyszłość.

Kobieta po 40 to bowiem atrakcyjna, młoda, ale jednocześnie dojrzała duchem osoba, która wie, że ma jeszcze przed sobą całe życie, a świat nadal stoi przed nią otworem.

Kobieta po 40 ma wiele twarzy

Kobieta po 40 to zarówno aktywna, goniąca za sukcesem businesswoman, jak i zmęczona żona oraz mama trójki dzieci, która na co dzień zajmuje się „tylko” domem. W każdej z tych ról świetnie się jednak odnajduje, gdyż wie, że taka a nie inna droga życiowa była jej własnym świadomym wyborem. Kobieta po 40 niczego nie robi bowiem wbrew sobie, gdyż wie, że tylko jej własne wybory są dobre dla niej i  jej najbliższych.

Jednocześnie, jak każda prawdziwa kobieta, także czterdziestolatka ma swoje chwile słabości. Kłóci się z mężem lub partnerem, złości się na dzieci i czasami ma dość całego świata. Wie jednak, że wszystko w życiu ma swoje miejsce, a po burzy zawsze wychodzi słońce. Wybacza więc, przeprasza i ze zrozumieniem przyjmuje także przeprosiny innych. Nie traci czasu na obrażanie się tylko docenia obecność ludzi. W końcu nie są nam dani na zawsze…

Kobieta po 40 jest doświadczona

Kobieta po 40 wiele już przeszła. Za nią już pierwsze miłości i zawody sercowe, radość z narodzin dzieci lub tłumaczenie, dlaczego nie jest jeszcze matką, sukcesy i porażki zawodowe i wiele innych zarówno przyjemnych, jak i nieprzyjemnych doświadczeń. Kobieta po 40 wie jednak, że wszystkie doświadczenia składają się na to, kim obecnie jest. Wie także, że nie ma takich problemów, którym nie byłaby w stanie z godnością stawić czoła. To daje jej pewność, że poradzi sobie ze wszystkim i pozwala iść przez życie z wysoko uniesioną głową.

Kobieta po 40 nie poświęca swojego czasu każdemu. Wie bowiem, jak cenny on jest i dedykuje go tylko osobom, które kocha i które zasłużyły sobie na jej uwagę. Dla bliskich osób jest bowiem w stanie zrobić wszystko i poświęcić naprawdę wiele.

Kobieta po 40 wie, że lepiej zrobić i tego żałować niż nie zrobić i też żałować

Czterdziestolatka ma już za sobą wiele podjętych wyborów. Jedne z nich okazały się strzałem w dziesiątkę, inne kompletną porażką. Z perspektywy czasu kobieta po 40 wie jednak, że lepiej jest działać i żałować tego, co się zrobiło niż siedzieć bezczynnie i nic nie robić. W pierwszym przypadku mamy bowiem 50% szans na powodzenie, w drugim natomiast odnosimy porażkę już na starcie, nie podejmując działania.

Kobieta po 40 jednocześnie wie także, że całe życie jest sumą naszych wyborów. Zanim więc podejmie istotną decyzję, dokładnie analizuje wszystkie za i przeciw, radzi się bliskich i dopiero później robi krok naprzód. Jeśli jednak jej plan się nie powiedzie, nie siada i nie płacze w kącie tylko zakasuje rękawy i dalej walczy o swoje marzenia.

Kobieta po 40 nie zazdrości, ale jest wdzięczna za to, co ma

Dojrzała czterdziestolatka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby mieć dużo, najpierw trzeba docenić i dziękować za to, co się ma. Nawet jeśli wydaje jej się, że inni mają więcej, kobieta po 40 nie zazdrości, tylko aktywnie działa, by poprawić jakość swojego życia. Wie bowiem, że na wszystko to, co mamy, zapracowaliśmy własnymi rękoma. W każdej więc chwili możemy zmienić swoje życie na lepsze. Ciężka praca, jasno określone cele i pozytywne myślenie to przepis na sukces, który dobrze zna czterdziestolatka.

Kobieta po 40 zna swoją wartość i otacza się właściwymi ludźmi

Każda dojrzała czterdziestolatka jest doskonale świadoma swoich zalet. Wie także, że tak, jak każdy człowiek i ona posiada swoje wady. Tym, które jest w stanie zmienić, wypowiada wojnę, z tymi natomiast, których nie może zmienić, nie walczy tylko akceptuje jako część samej siebie. Tego samego wymaga także od innych ludzi.

Kobieta po 40 już dawno pozbyła się bowiem ze swojego najbliższego otoczenia toksycznych przyjaciół i wyszła ze związków, w których partner na siłę chciał ją zmieniać. Kobieta po 40 zna bowiem swoją wartość i wie, że lepiej być samej niż otaczać się niewłaściwymi osobami.

Jaka jest kobieta po 40? Możemy określić ją w kilku słowach: dobrze wie, czego chce od życia, jest świadoma swojej wartości i zawsze jest po prostu sobą.