/Botoks na włosy

Botoks na włosy

Piękne, gęste, dobrze ułożone włosy to atrybut każdej dbającej o siebie kobiety. Niestety, mimo usilnych prób zachowania zapierającej dech w piersiach fryzury, mimo codziennej pielęgnacji i dużych wydatków na kosmetyki, Twoje włosy mogą stać się osłabione, cienkie i zgubić kolor. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest zima. W tę porę roku narażasz się na działanie ekstremalnych dla zdrowia włosów warunków. Niskie temperatury, suche, klimatyzowane powietrze oraz mniejsza ilość światła słonecznego odbiera Twojej fryzurze jej naturalny, pożądany blask. Na wiosnę warto poprawić stan swoich włosów. Zanim więc zrzucisz szalik i czapkę, by pokazać się światu w pełni blasku słońca, Twoim włosom przyda się odpowiednia regeneracja.

Botox na włosy – czy warto?

Z pomocą przychodzą salony fryzjerskie, oferujące usługę zwaną botox na włosy. Sama nazwa botox budzi mieszane uczucia, większość Polek kojarzy go z nienaturalnym upiększaniem twarzy, bolesnymi zabiegami, które do tego kosztują krocie. Czym zatem jest botox na włosy i czy warto go stosować?

Botox na włosy to nazwa stosowana w odniesieniu do rodzaju regenerującej kuracji dla włosów. Jej celem jest przywrócenie naturalnego stanu włosów, utraconego przez:

  • zmiany diety,
  • brak światła słonecznego,
  • suche, klimatyzowane powietrze,
  • niską temperaturę,
  • czynniki chemiczne.

Jeżeli Twoje włosy są cienkie, zniszczone i matowe, ów zabieg przywróci im piękno. Czy jest on bolesny? Nie. Czy kosztuje dużo? Nie. Czy możesz wykonać go sama? Tak! Botox na włosy ma zatem niewiele wspólnego z bolesnymi zabiegami wygładzającymi zmarszczki.

Na czym polega kuracja?

Botox na włosy to zabieg bezpieczny i dosyć prosty. Proces składa się z kilku elementów, a każda z nich ma na celu poprawę stanu Twoich włosów. Kuracja odbudowuje uszkodzenia powstałe na całej długości włosa, nie zmienia jednak jego struktury, jak np. keratyna. Jak przebiega zabieg?

  1. Na początku Twoje włosy myte są specjalnym szamponem oczyszczającym, którego głównym zadaniem jest otwarcie łuski włosa.
  2. Potem, najczęściej przy pomocy strzykawki lub ampułek, na włosy nakłada się całkowicie bezpieczną toksynę botulinową.
  3. Na końcu, włosy poddaje się działaniom maski, która ma zamknąć łuski we włosach.

Według specjalistów, botox na włosy daje natychmiastowe efekty. Zaraz po zabiegu włosy się gęstsze, odbudowane i dużo bardziej błyszczące. Łatwiej je ułożyć – sprawiają wrażenie dużo zdrowszych. Pożądany stan utrzymuje się do 10 myć. Ceny zabiegu wahają się od 100 do 300 złotych, w zależności od długości włosów.

Czy zatem warto?

Jeżeli czujesz, że Twoje włosy potrzebują wsparcia, botox na włosy jest odpowiednim rozwiązaniem, które zapewnia błyskawiczny efekt. Możesz wykonać ten zabieg sama we własnym domu, bądź zdecydować się na pomoc specjalistów w salonie fryzjerskim. Szybkość działania oraz bezpieczeństwo dla Twoich włosów to niewątpliwe zalety botoxu na włosy. Szczególnie teraz, gdy zaczyna się wiosna, warto pomóc swojej fryzurze ukazać jej naturalne piękno.