/Dlaczego kobietom po 40 ciężko znaleźć faceta?

Dlaczego kobietom po 40 ciężko znaleźć faceta?

Każdy człowiek jest stworzony do dzielenia swojego życia z drugą osobą. Dotyczy to szczególnie kobiet, które mają ogromną potrzebę bycia kochanymi, poczucia bezpieczeństwa oraz stabilizacji materialnej. Wszystko to jest im w stanie zagwarantować właściwy mężczyzna. Nic wiec dziwnego, że wiele kobiet przez całe niemal życie poszukuje tego jedynego. Jednak według naukowców, im bliżej do 40, tym bardziej maleją nasze szanse na to, byśmy w ogóle znalazły sobie mężczyznę. Dlaczego tak się dzieje?

Mężczyzna po 40 najbardziej atrakcyjny dla kobiet

Kobiety w mężczyznach szczególnie cenią stabilną sytuację materialną, wykształcenie oraz kulturę osobistą. Wygląd zewnętrzny także ma znaczenie, ale wiele z nas jest w stanie przymknąć na niego oko, jeśli mężczyzna jest interesujący pod innymi względami. Panowie mają także to do siebie, że są jak wino, im starsi, tym lepsi. Zmarszczki oraz siwe włosy na skroniach dodają im bowiem tylko dojrzałości i intrygującego wyglądu.

Nic więc dziwnego, że mężczyzna w wieku 40+ lat ma praktycznie takie same, a często i nawet większe szanse na znalezienie partnerki, co jego 30-letni kolega. Może jej także z powodzeniem szukać nie tylko wśród swoich rówieśniczek, ale również wśród kobiet o ładnych parę lat od niego młodszych.

Kobieta po 40 jest mniej atrakcyjna dla mężczyzn od 20-30-latki

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda natomiast w przypadku kobiet. Najbardziej atrakcyjna wizualnie dla mężczyzn jest bowiem kobieta w przedziale wiekowym 20-30 lat. Panów przyciąga do niej bowiem jej gładka i promienna cera, szczupła sylwetka i jędrne ciało, młodzieńczy wdzięk oraz spontaniczność.

Nic więc w tym  dziwnego, że kobiety w takim wieku wręcz nie mogą się odpędzić od mężczyzn. I co ciekawsze, wiele z nich świadomie wybiera panów od siebie starszych, gdyż to oni w większości są w stanie zagwarantować im to, co dla kobiety jest zwykle najistotniejsze: stabilność materialną, bezpieczeństwo oraz szacunek.

Biologii nie oszukasz, czyli dlaczego kobietom po 40 trudno znaleźć faceta?

Takie podejście ma oczywiście także swoje uwarunkowania biologiczne. Mężczyźni będą bowiem zawsze nieco bardziej zainteresowani kobietami od nich młodszymi i bardziej płodnymi (czyli w wieku dużo przed 40), z kolei panie będą szukały mężczyzn z ugruntowaną pozycją, pewną pracą i już zrobioną karierą (czyli de faktum właśnie ok. 40 roku życia).

I tutaj pojawia się właśnie odpowiedź na pytanie, dlaczego kobietom po 40 trudno znaleźć faceta. Kobiety po 40 będą bowiem szukały swojego przyszłego partnera wśród swoich rówieśników oraz panów niewiele od nich starszych. Oni natomiast będą bardziej zainteresowani ich młodszymi koleżankami, które mają im do zaoferowania swoją młodość, płodność oraz atrakcyjny wygląd. Dlatego znalezienie faceta dla kobiety po 40 może być nieco trudne, ale oczywiście nie jest niewykonalne.

Co ma 40-latka, czego nie ma młodsza od niej kobieta?

Pamiętajmy bowiem, że dzisiejsze kobiety po 40 są zadbane i bardzo często mogą pochwalić się równie atrakcyjnym wyglądem, co ich młodsze koleżanki. W przeciwieństwie do nich mogą się jednak poszczycić większym doświadczeniem życiowym, otwartością oraz większą świadomością siebie i swoich potrzeb. Taka mieszanka może z kolei działać, jak magnes na mężczyzn, którzy szukają partnerki oraz towarzyszki życiowej w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Dlatego dziś możemy śmiało powiedzieć, że to, czy kobiecie po 40 ciężko znaleźć faceta, zależy w dużej mierze od niej samej oraz jej podejścia. Pamiętajmy bowiem, że „każda kobieta ma takiego partnera, jakiego sama sobie wybierze”. Powiedzenie to dotyczy kobiet w każdym wieku.

Dlatego, drogie 40-latki, nie bójcie się walczyć o swoje marzenia i szukać odpowiedniego dla was mężczyzny. Wbrew temu, co mówią naukowcy, możemy go bowiem znaleźć w każdym wieku, gdyż nie każdy facet patrzy tylko na gładką cerę i młode ciało!