/Krem pod oczy – najważniejsze informacje

Krem pod oczy – najważniejsze informacje

Wśród kosmetyków do codziennej pielęgnacji na wyróżnienie zasługuje krem pod oczy. Spełnia on bardzo ważne zadanie, ponieważ skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna. Kremy pod oczy spełniają kilka funkcji. Dla osiągnięcia pożądanego efektu powinny być stosowane regularnie. Warto wiedzieć jak prawidłowo używać kosmetyki pod oczy i jakie składniki powinny one zawierać.

Dlaczego wato stosować kremy pod oczy?

Kremy pod oczy to bardzo ważny element codziennej pielęgnacji. Skóra znajdująca się pod oczami i wokół nich jest bardzo cienka, delikatna i wrażliwa. Z tego powodu reaguje ona szybko na złe odżywianie, odwodnienie i braki związków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nieprzespana noc, szybki tryb życia i wiele innych czynników powoduje nieestetyczne cienie i wałki pod oczami. Jeżeli skóra w okolicach oczu nie jest odpowiednio zadbana, traci elastyczność, co przyczynia się do powstania zmarszczek i innych oznak starzenia. Dlatego warto stosować specjalne kremy. Nawilżają one i rozświetlają skórę pod oczami, zmniejszą opuchlizny oraz mają działanie liftingujące, regeneracyjne i odżywcze.

Działanie kremów pod oczy:

Przede wszystkim kremy pod oczy mają działanie nawilżające. Skóra potrzebuje odpowiedniego nawodnienia, szczególnie ta bardziej delikatna. Kolejną ważną ich funkcją jest ujędrnianie i lifting. Każda kobieta chce mieć sprężystą skórę pod oczami, a wszelkie zwiotczenia wyglądają nieatrakcyjnie i dodają lat. Kremy pod oczy działa również przeciwzmarszczkowo oraz pozwala na spłycenie istniejących już zmarszczek. Problemem dla wielu są bardzo nieestetyczne cienie pod oczami, spowodowane np. zmęczeniem, czy brakiem witamin. W takich wypadkach krem pod oczy również może zdziałać cuda.

Dobór odpowiedniego kremu pod oczy – najważniejsze informacje.

Na rynku jest dostępne wiele kremów pod oczy. Aby wybrać ten najbardziej idealny należy przede wszystkim wziąć pod uwagę typ cery i swój wiek. Istnieją również produkty, które można stosować niezależnie od tego czy ma się kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Kolejną ważną kwestią przy wyborze kremów pod oczy jest to czy są one przeznaczone do stosowania na dzień czy na noc. Różnią się one właściwościami i składem. Kremy na noc zazwyczaj charakteryzują się bardziej skoncentrowaną formułą. Zawierają one także więcej pielęgnacyjnych składników. Z kolei kremy na dzień są lżejsze i mają specjalnie taką formułę, która nie przeszkadza w nakładaniu makijażu.

Ponadto warto sprawdzić skład kremów pod oczy dostępnych w sklepach i drogeriach. Najlepiej, żeby zawierały one:

  • witaminę A – jest ona odpowiedzialna za regenerację i opóźnienie procesu starzenia oraz powstawania zmarszczek.
  • witamina C – ma działanie rozświetlające i zmniejsza efekt podkrążonych oczu.
  • witamina E – działa nawilżająco i przeciwzapalnie.
  • wyciąg z zielonej herbaty – już od dawnych czasów wiadomo, że herbata ma szereg właściwości, które poprawiają stan skóry. Zielona herbata jest bogata w witaminy, antyoksydanty i sole mineralne.
  • kwas hialuronowy – odpowiedzialny za efekt liftingu.

Dodatkowo w kremach pod oczy mogą znajdować się takie składniki jak: olej z wiesiołka, masło shea, kofeina, świetlik, kolagen i wiele innych. Aby preparat działał odpowiednio trzeba go nakładać na czystą skórę. Nie należy go wsmarowywać, lecz delikatnie wklepywać. Wtedy efekty z pewnością będą zadowalające.