/Jak wyszczuplić łydki?

Jak wyszczuplić łydki?

Wyszczuplenie nóg, w tym łydek nie jest proste. Niestety wiele kobiet skarży się, że z tej części ciała znacznie dłużej traci się zbędne centymetry. Należy pamiętać, że tracąc tkankę tłuszczową zmniejsza się ona na całej powierzchni ciała, ale istnieją metody treningu pozwalające wyszczuplić łydki.

Trening na wyszczuplenie łydek

Ćwiczenia na nogi obejmują także łydki. Ważne jest, by skupić się na ćwiczeniach spalających tkankę tłuszczową, a nie na ćwiczeniach siłowych. Ćwiczenia z obciążeniem są idealne na spalenie tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodów ciała, jednak przy złym doborze obciążenia i małej liczbie powtórzeń można po jakimś czasie treningów zauważyć wręcz zwiększenie się masy ciała, a prz tym poszerzenie się łydek, a nie ich zmniejszenie. By trening siłowy dał nam efekt szczuplejszych łydek musimy skupić się na mniejszym obciążeniu oraz dużej ilości powtórzeń. Idealny będzie również trening aerobowy, w tym marszobiegi, czy nordic walking. Takie ćwiczenia znacznie szybciej spalają tkankę tłuszczową, dzięki czemu tracimy znaczną ilość centymetrów. Dadatkowo nordic walking nie obciąża stawów kolanowych, co jest bardzo pozytywne dla osób z dużą nadwagą i otyłością. Oczywiście musimy pamiętać, że są sporty, które w szczególności wyszczuplą nasze łydki. Należy do nich m.in. pływanie, ponieważ woda jest idealnym środowiskiem do ruchu – czujemy się w niej lekko dzięki wyporności, ale również stawia opór, dzięki czemu mamy połączenie ćwiczeń odciążających z elementem siłowym. Woda również idealnie masuje ciało podczas pływania, dzięki czemu wykonywany jest delikatny masaż oraz drenaż limfatyczny. Ukrwienie w kończynach jest lepsze, co zmniejsza uczucie ciężkości nóg. Bardzo wzmacniamy również nogi, które dużo pracują w trakcie pływania oraz wyszczuplamy je. Stają się silniejsze, ale również znacznie smuklejsze.

Po każdym treningu, czy to aerobowym, czy siłowym, bardzo ważne jest rozciąganie. Wiele osób zapomina o nim, dlatego mimo wielu starań ich łydki są bardzo spięte i nie tracą centymetrów. Rozciąganie mięśni jest dlatego istotne, ponieważ w trakcie ruchu często kurczą się i rozkurczają. Po treningu są bardzo spięte, więc niezbędne jest rozciąganie. Spowoduje to również ich rozluźnienie oraz będzie przeciwdziałało ewentualnym naderwaniom mięśni, czy zmniejszy tzw. „zakwasy” na drugi dzień. Można zauważyć, że osoby, które dużo się rozciągają lub chodzą na zajęcia z jogi i pilatesu mają znacznie smuklejsze ciało. Dzieje się tak, ponieważ podczas rozciągania również trenujemy nasze ciało. Wzmacniamy mięśnie, wydłużamy je i wysmuklamy. Zwiększamy również znacznie zakres ruchu, co przy niektórych sportach jest wyjątkowo ważne, zwłaszcza podczas biegania, czy tańca.

Dieta i nawodnienie

Nie bez znaczenia jest oczywiście dieta. Powinna być pełna warzyw i owoców oraz produktów nieprzetworzonych. Dobrze również zadbać o zmniejszenie soli w diecie, ponieważ zatrzymuje ona wodę, co powoduje puchnięcie rąk i nóg. Również nawodnienie jest bardzo ważne. Zbyt mała ilość wody w diecie powoduje zatrzymanie się jej w organizmie. Należy pić minimum 2 do 3 litrów wody dziennie.

Źródło:

http://kobieta.po30.pl/najlepsze-cwiczenia-na-szczuple-lydki-z-nimi-zmienisz-wyglad-nog/
http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/cwiczenia-na-nogi-jak-wysmuklic-lydki_35570.html